zaterdag, mei 25, 2024
Home Wormerland 'Zwerfkattie' op zoek naar afval in Wormerland

‘Zwerfkattie’ op zoek naar afval in Wormerland

WORMERLAND – ‘Zwerfkattie, je opruimmattie’ stond vandaag voor het eerst oog-in-oog met bedenker Mara uit groep 5/6 van basisschool De Eigen Wijs. Het tot leven gebrachte ontwerp van de Opruimheld-ontwerpwedstrijd in Wormerland, werd hoogstpersoonlijk door wethouder Harold Halewijn aan bedenker Mara onthuld. De eerste mogelijkheid om Zwerfkattie in het echt te bewonderen is op 18 september tijdens de jaarlijkse World Cleanup Day. De mascotte moedigt op die dag in Wormerland verschillende vrijwilligers aan bij het opruimen van afval in de buurt.

Wethouder Harold Halewijn prees Mara voor haar enthousiasme en creativiteit: “Vandaag zijn we hier getuige van een belangrijke stap in de dagelijkse strijd tegen zwerfafval in onze gemeente. Heel veel kinderen zijn bij de campagne betrokken en hebben meegedacht over het ontwerp. Dankzij het winnende ontwerp van Mara maken we inwoners bewuster over hoe om te gaan met afval. Zwerfkattie is de komende periode regelmatig terug te zien bij activiteiten in ons dorp.”

Eind april kreeg Mara na een spannende finale van de Opruimheld-ontwerpwedstrijd al bezoek van wethouder Harold Halewijn om bekend te maken dat haar Zwerfkattie de meerderheid van de bijna 1.200 ingediende online stemmen had gekregen. Zij ontving toen al een Nintendo Switch uit handen van de wethouder in afwachting van het ’tot leven brengen’ van haar ontworpen Opruimheld.

Blijf op de hoogte!
Volg ‘Dit is de Zaanstreek’ op Facebook · Twitter · Instagram
Stuur nieuws, tips, foto’s en filmpjes naar info@ditisdezaanstreek.nl
RELATED ARTICLES

Noorderlicht boven Saendelft

ASSENDELFT - Op diverse plekken in Nederland is het noorderlicht waargenomen. Veel mensen, waaronder Dit is de Zaanstreek fotograaf Pascal Fielmich, gingen er op...

Luchtfoto: Nieuwbouw Kreekrijk Assendelft

ASSENDELFT - In het noordwesten van Assendelft wordt het nieuwbouwproject Kreekrijk ontwikkeld. Een nieuwbouwwijk die direct aansluit bij en verweven is met het omliggende...

Luchtfoto: Wonen in de Honigfabriek

KOOG AAN DE ZAAN - De voormalige Honigfabriek aan het Zuideinde is grotendeels gesloopt en maakt plaats voor appartementen. De gevel aan de Zaankant...

Most Popular

Noorderlicht boven Saendelft

ASSENDELFT - Op diverse plekken in Nederland is het noorderlicht waargenomen. Veel mensen, waaronder Dit is de Zaanstreek fotograaf Pascal Fielmich, gingen er op...

Luchtfoto: Nieuwbouw Kreekrijk Assendelft

ASSENDELFT - In het noordwesten van Assendelft wordt het nieuwbouwproject Kreekrijk ontwikkeld. Een nieuwbouwwijk die direct aansluit bij en verweven is met het omliggende...

Luchtfoto: Wonen in de Honigfabriek

KOOG AAN DE ZAAN - De voormalige Honigfabriek aan het Zuideinde is grotendeels gesloopt en maakt plaats voor appartementen. De gevel aan de Zaankant...

Luchtfoto: H. Maria Magdalena (Kalverkerk) ’t Kalf

ZAANDAM - De H. Maria Magdalenakerk, bijnaam "Kalverkerk", is een rooms-katholieke kerk in neogotische stijl. Het is een van de oudste kerken van de...

Recent Comments